KATARZYNA SYLLA – skrzypce
Ur. 1991 w Warszawie. Jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na wydziale instrumentalno-pedagogicznym, pod kierunkiem prof. Stanisława Andrzeja Kuka. Prowadzi działalność artystyczną jako solistka, kameralistka i improwizatorka. Od 2012 wchodzi w skład międzynarodowej orkiestry Baltic Sea Youth Philharmonic, z którą kilkukrotnie w ciągu roku występuje w najsłynniejszych salach koncertowych m.in. w Berlinie, Lipsku, Bonn, Mediolanie, Weronie, Moskwie i St. Petersburgu. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z dyrygentami takimi jak Kurt Masur i Kristjan Jarvi. W kraju pracuje w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej, pełniąc w niej funkcję koncertmistrza w sezonie 2013-2014.
W ramach Międzynarodowego Studenckiego Kampusu Artystycznego Fama aktywnie angażuje się w różnego rodzaju projekty muzyczne, współpracując z Włodkiem Pawlikiem czy Adamem Klockiem, a także z zespołami od rockowych po kabaretowe. Jako kameralistka brała udział w projektach Fundacji Cultura Animi, koncertując m.in. w Wiedniu, Lwowie, Bratysławie. W dziedzinie muzyki rozrywkowej i improwizowanej brała udział jako artysta w festiwalach: Opener, Woodstock, Eye on Culture.
STRING.LAB.ENSEMBLE – Grupa młodych instrumentalistów – studentów i absolwentów Akademii Muzycznych, którzy chcą wspólnie grać i tworzyć muzykę. Zespół powstał między innymi pod wpływem inspiracji projektem „Laboratorium Muzyki” Festiwalu Fama 2012, w którym część muzyków brała bezpośredni udział. Drugim ważnym motywem są doświadczenia kameralne i orkiestrowe artystów zdobyte w międzynarodowych projektach muzycznych. Są grupą przyjaciół, która świetnie rozumie się zarówno z instrumentami w ręku jak i bez nich. Nie chcą ograniczać się do muzyki klasycznej w tradycyjnym wykonaniu. Pragną angażować się w dobrą muzykę każdego rodzaju. Dlaczego? Bo muzyka jest energią, którą chcą się dzielić z innymi. Skład – skrzypce: Krzysztof Lasoń (koncertmistrz), Katarzyna Sylla, Magdalena Laskowska, Aleksandra Rojecka, Karolina Matuszkiewicz, Judyta Florczak, Jan Mleczko, Wojciech Ciarka; altówki: Katarzyna Seremak, Fily Diakite, Ewa Borcz, Maciej Rogoziński; wiolonczele: Alicja Kozak, Karolina Szewczykowska, Karol Wachnik; kontrabasy: Joanna Makarczuk, Paweł Kielak.
ZNAJDŹ W PROGRAMIE: 11.11.2014 | WTOREK 19:00 | KONCERT NA POCZĄTEK CZASU
PRZECZYTAJ ARTYKUŁY O REPERTUARZE
Arnold Schönberg – „Sekstet smyczkowy ‘Verklärte Nacht’”, Op. 4 (1899), w aranżacji na orkiestrę smyczkową (1917)
Arvo Pärt – „Tabula Rasa” (1977), koncert na dwoje skrzypiec, fortepian preparowany i orkiestrę smyczkową